Międzynarodowa korporacja od założenia w 1990 roku skupiająca swoją działalność na rynku urządzeń połączeń telefonicznych i wideokonferencyjnych. Założona przez Briana Hinman’a i Jefrey’a Rodmana, w piwnicy San Francisco. Zaczynała swoją działalność jako producent urządzeń do konferencji głosowych, obecnie jeden z liderów na rynku systemów audiowizualnych.

Od 2009 strategiczny partner Microsoft w dziedzinie wideokonferencji, czego owocem są urządzenia współpracujące z Microsoft Skype dla firm.

Polycom_logo

netexperts jest autoryzowanym partnerem Polycom. Specjalizujemy się w rozwiązaniach wideokonferencyjnych oraz komunikacyjnych tego producenta.  Kompleksowo wspieramy systemy wideokonferencyjne Polycom na każdym etapie zycia produktu – od wstępnych konsultacji do wsparcia systemu wdrożonego i eksploatowanego.

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza zdobyta podczas szkoleń, wspierania i projektowania systemów gwarantuje, że zaproponowane przez nas rozwiązanie będzie idealnie spełniało wymagania zarówno w chwili instalacji jak i w przyszłości Twojej firmy. Współpracując z netexperts, uzyskacie Państwo profesjonalne doradztwo we wszystkich aspektach związanych z nowoczesna komunikacją oraz z systemami wideokonferencyjnymi.

Standardowe wdrożenie składa sie z nastepujących etapów:

  • Analiza potrzeb Klienta,

  • Wybór najkorzystniejszych propozycji dla firmy,

  • Przygotowanie wariantów optymalnych rozwiązań wideokonferencyjnych i komunikacyjnych dostosowanych do profilu działalności firmy,

  • Wdrożenie wybranego przez Klienta rozwiązania,

  • Przeszkolenie personelu,

  • Stały nadzór, wsparcie i opieka serwisowa nad wdrożonym rozwiązaniem

Oprócz kompleksowych projektów infrastruktury wideokonferencyjnej zajmujemy się również sprzedażą i instalacją terminali wideokonferencyjnych.

Przykładowe terminale wideokonferencyjne Cisco w naszej ofercie

RealPresence Debut

PolycomRealpresenceDebut

Pierwszy krok w kierunku profesjonalnych wideokonferencji. Proste, eleganckie i korzystne cenowo rozwiązanie umożliwiające dostęp do połączeń wideokonferencyjnych dla mniejszych pomieszczeń w jakości full HD.

Urządzenie jest zaprojektowane tak, aby zminimalizować liczbę przewodów i połączeń – wszystko co potrzebne jest zintegrowane z kamerą i jest umocowane na wierzchu ekranu.

Z Polycom Realpresence Debut profesjonalne wideokonferencje są proste – wystarczy podłączyć ekran, dwa przewody – gotowe!

RealPresence Trio 8800 Collaboration Kit

Bestseller Polycom. W korzystnej cenie otrzymujecie Państwo kompletne, dedykowane rozwiązanie konferencyjne. Możliwości zastosowań czynią z Trio Collaboration Kit istny scyzoryk szwajcarski wśród rozwiązań wideokonferencyjnych Polycom – możliwe jest jego wykorzystanie jako system audio-konferencyjny, zestaw głośnomówiący (poprzez Bluetooth) oraz wideokonferencyjny. Jeden z niewielu systemów na rynku certyfikowany dla Skype dla firm Online.

Zastosowana kamera czyni Collaboration kit idealnym zestawem dla małych pokojów konferencyjnych. Aby bliżej zapoznać się z urządzeniem zapraszamy do testu Trio 8800 Collaboration Kit.

RealPresence Trio Collaboration Kit wspiera Skype_for_Business_Standard_Blue_RGB

RealPresence Group Series 310

Polycom Realpresence Group 310

Polycom RealPresence Group 310 to wstęp do profesjonalnych systemów wideokonferencyjnych. Projektowany z myślą o wysokiej jakości połączeń i kolaboracji – zarówno połączenia wideo jak i prezentacja treści (poprzez HDMI albo VGA) odbywa się z jakościa 1080p60.

Kamera Polycom® EagleEye™ Acoustic posiada wbudowany mikrofon i nagrywa obraz o doskonałej jakości w rozdzielczości full HD.

Urządzenie przystosowane do podłączenia jednego ekranu, ale w wypadku zmiany wymagań możliwe jest zakupienie licencji umożliwiającej podłączenie drugiego monitora.

Polycom RealPresence Group 310 wspiera Skype_for_Business_Standard_Blue_RGB

RealPresence Group Series 500

Polycom Realpresence Group 500

Polycom RealPresence Group 500 – zaawansowany i kompletny system wideokonferencyjny. Modułowość i elastyczność RealPresence Group 500 umożliwia szeroką gamę zastosowań, w zależności od wymagań użytkownika. Zaprojektowany do pomieszczeń o różnych rozmiarach, oferowany w zestawach z kamerami Polycom® EagleEye™ Producer, Polycom® EagleEye™ Director, The Polycom® EagleEye™ IV albo Polycom® EagleEye™ Acoustic.

Polycom RealPresence Group 500 wspiera Skype_for_Business_Standard_Blue_RGB

Często zadawane pytania

Jakie są korzyści związane z wdrożeniem systemów wideokonferencyjnych?

Każde przedsiębiorstwo jest unikalne i wdraża rozwiązania wideokonferencyjne z myślą o potrzebach związanych z naturą prowadzonych przez nie działań. Zazwyczaj systemy wideokonferencyjne świetnie się sprawdzają w przypadku organizacji o rozproszonej strukturze i jednoczesnej potrzebie szybkiej i wysokiej jakości komunikacji. W przypadku takich organizacji zysk wynikający ze zmniejszonej liczby podroży (zarówno czas i koszt) jest zauważalny i policzalny.

Jakie są wymagania urządzeń wideokonferencyjnych na infrastrukturę IT?

Główne wymagania to na przepustowość łącza pomiędzy lokalizacjami – do 2Mb/s na jedno połączenie punkt-punkt. W celu zapewnienia optymalnych warunków infrastruktura sieciowa powinna wspierać QoS, rezerwując pasmo dla urządzeń wideokonferencyjnych.

Czy urządzenia wideokonferencyjne to ta sama funkcjonalność jak w przypadku Skype dla firm?

Skype dla firm jest kompletnym, zintegrowanym systemem komunikacyjnym. W przypadku Skype dla firm połączenia wideokonferencyjne są częścią pakietu, który zawiera także między innymi wiadomości błyskawiczne, stan użytkownika, dzielenie pulpitu i aplikacji. Podsumowując Skype dla firm oferuje więcej w stosunku do typowych rozwiązań wideokonferencyjnych.

Czy muszę specjalnie dostosować pomieszczenia konferencyjne?

Oferowane przez nas urządzenia zazwyczaj radzą sobie z niekorzystnymi warunkami. Jednak, aby uzyskać maksymalną jakość połączeń, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pokój powinien być akustycznie odizolowany od źródeł hałasu i wytłumiony aby zmniejszyć występowanie niekorzystnych zjawisk – przykładowo echa. Niekorzystnie na jakość obrazu wpływają natomiast mocne, skupione źródła światła, zalecane jest ich unikanie.

Jakie są zalety stosowania systemów wideokonferencyjnych?

Zalety wdrożenia systemów wideokonferencyjnych opisujemy dokładniej w artykule: 5 zalet wdrożenia systemów wideokonferencyjnych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym wpisem!

CO DALEJ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI