Przedsiębiorstwo zostało założone w 1984 roku przez małżonków Leonarda Bosacka i Sandrę Lerner pracujących ówcześnie na Uniwersytecie Stanford. Nazwa Cisco pochodzi od pobliskiego uniwersytetowi miasta San Francisco, natomiast logo firmy symbolizuje most Golden Gate.

Oferta firmy obejmuje routery, zapory sieciowe, przełączniki, koncentratory, oprogramowanie wspomagające zarządzanie sieciami komputerowymi oraz urządzenia komunikacji audiowizualnej oraz konferencyjne.

Obecnie Cisco Systems posiada oddziały w 75 państwach oraz sieć partnerską obejmującą 115 krajów świata. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w San Jose w stanie Kalifornia. Polskie oddziały przedsiębiorstwa zlokalizowane są w Warszawie oraz Krakowie.

Cisco_logo

netexperts jest autoryzowanym partnerem Cisco. Specjalizujemy się w rozwiązaniach wideokonferencyjnych oraz komunikacyjnych tego producenta.  Kompleksowo wspieramy systemy wideokonferencyjne Cisco na każdym etapie zycia produktu – od wstępnych konsultacji do wsparcia systemu wdrożonego i eksploatowanego.

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza zdobyta podczas szkoleń, wspierania i projektowania systemów gwarantuje, że zaproponowane przez nas rozwiązanie będzie idealnie spełniało wymagania zarówno w chwili instalacji jak i w przyszłości Twojej firmy. Współpracując z netexperts, uzyskacie Państwo profesjonalne doradztwo we wszystkich aspektach związanych z nowoczesna komunikacją oraz z systemami wideokonferencyjnymi.

Standardowe wdrożenie składa sie z nastepujących etapów:

  • Analiza potrzeb Klienta,

  • Wybór najkorzystniejszych propozycji dla firmy,

  • Przygotowanie wariantów optymalnych rozwiązań wideokonferencyjnych i komunikacyjnych dostosowanych do profilu działalności firmy,

  • Wdrożenie wybranego przez Klienta rozwiązania,

  • Przeszkolenie personelu,

  • Stały nadzór, wsparcie i opieka serwisowa nad wdrożonym rozwiązaniem

Oprócz kompleksowych projektów infrastruktury wideokonferencyjnej zajmujemy się również sprzedażą i instalacją terminali wideokonferencyjnych.

Przykładowe terminale wideokonferencyjne Cisco w naszej ofercie

Cisco SX10

Cisco SX10

Podstawowy zestaw oferowany przez Cisco, przeznaczony do małych pomieszczeń konferencyjnych. Wersja standardowa umożliwia podłączenie jednego ekranu i zapewnia rozdzielczość do 1080p 60fps. Przeznaczony do rozbudowy istniejącej infrastruktury wideokonferencyjnej o dodatkowe pokoje konferencyjne przy minimalizacji kosztów. 

Cisco SX20

Cisco SX20

Zestaw konferencyjny przeznaczony do małych i średnich pomieszczeń. Różne opcje kamer (2.5x, 4x, 16x) umożliwiają idealne dostosowanie SX20 do rozmiaru pokoju. Jakość obrazu do 1080p 60fps i możliwość podłączenia 2 ekranów. Przy zakupie dodatkowych licencji – funkcjonalność multipoint (mostek konferencyjny).

Cisco SX80

Cisco SX80

Najbardziej zaawansowany kodek Cisco. Jakość obrazu do 1080p 60fps i możliwość podłączenia 3 ekranów. Wsparcie zaawansowanego standardu H.265 to najwyższa dostępna jakość obrazu przy rozsądnych wymagania na przepustowość sieci. W zestawie z podwójną kamerą „SpeakerTrack 60” śledzenie aktualnie rozmawiającej osoby.

Często zadawane pytania

Jakie są korzyści związane z wdrożeniem systemów wideokonferencyjnych?

Każde przedsiębiorstwo jest unikalne i wdraża rozwiązania wideokonferencyjne z myślą o potrzebach związanych z naturą prowadzonych przez nie działań. Zazwyczaj systemy wideokonferencyjne świetnie się sprawdzają w przypadku organizacji o rozproszonej strukturze i jednoczesnej potrzebie szybkiej i wysokiej jakości komunikacji. W przypadku takich organizacji zysk wynikający ze zmniejszonej liczby podroży (zarówno czas i koszt) jest zauważalny i policzalny.

Jakie są wymagania urządzeń wideokonferencyjnych na infrastrukturę IT?

Główne wymagania to na przepustowość łącza pomiędzy lokalizacjami – do 2Mb/s na jedno połączenie punkt-punkt. W celu zapewnienia optymalnych warunków infrastruktura sieciowa powinna wspierać QoS, rezerwując pasmo dla urządzeń wideokonferencyjnych.

Czy urządzenia wideokonferencyjne to ta sama funkcjonalność jak w przypadku Skype dla firm?

Skype dla firm jest kompletnym, zintegrowanym systemem komunikacyjnym. W przypadku Skype dla firm połączenia wideokonferencyjne są częścią pakietu, który zawiera także między innymi wiadomości błyskawiczne, stan użytkownika, dzielenie pulpitu i aplikacji. Podsumowując Skype dla firm oferuje więcej w stosunku do typowych rozwiązań wideokonferencyjnych.

Czy muszę specjalnie dostosować pomieszczenia konferencyjne?

Oferowane przez nas urządzenia zazwyczaj radzą sobie z niekorzystnymi warunkami. Jednak, aby uzyskać maksymalną jakość połączeń, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pokój powinien być akustycznie odizolowany od źródeł hałasu i wytłumiony aby zmniejszyć występowanie niekorzystnych zjawisk – przykładowo echa. Niekorzystnie na jakość obrazu wpływają natomiast mocne, skupione źródła światła, zalecane jest ich unikanie.

Jakie są zalety stosowania systemów wideokonferencyjnych?

Zalety wdrożenia systemów wideokonferencyjnych opisujemy dokładniej w artykule: 5 zalet wdrożenia systemów wideokonferencyjnych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym wpisem!

CO DALEJ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI