Systemy wideokonferencyjne

W przeciągu ostatnich 20 lat, wraz z wprowadzeniem Internetu, platform wymiany myśli i komunikacji jak facebook, twitter, skype, szybkość światowej komunikacji wkroczyła w nową erę.  Klienci, użytkownicy są przyzwyczajeni do szybkiej i efektywnej komunikacji, wymagają jej też od firm, z którymi współpracują.

Komunikacja interpersonalna jest w znacznej mierze oparta o formy niewerbalne takie jak gesty i mimika twarzy. Systemy wideokonferencyjne umożliwiają znaczne podniesienie efektywności komunikacji, Cisco Telepresence T3 transparenta przez to ułatwiają wzajemne zrozumienie się przez uczestników spotkania oraz szybkość podejmowania decyzji.

W przypadku organizacji posiadających wiele oddziałów, zespoły rozproszone geograficznie komunikacja oparta o
tradycyjne już formy jak poczta elektroniczna lub telefon jest po prostu niewystarczająca. Także częste spotkania „na żywo” nie są idealnym rozwiązaniem – w przypadku oddziałów położonych w znacznej odległości geograficznej szybka komunikacja jest niemożliwa, wadą są też znaczne koszty transportu i hoteli.

Systemy wideokonferencyjne wypełniają tę lukę –  umożliwiają multimedialną, interaktywną komunikację pomiędzy wieloma uczestnikami, bez ograniczeń geograficznych.

netexperts oferuje systemy wiodących producentów, istniejących od lat na rynku i potwierdzających swoją jakość w systemach wykorzystywanych przez klientów. W naszej ofercie znajdziesz rozwiązania dostosowane do Twoich wymagań i do budżetu jakim dysponujesz. Każde z nich jest nowoczesne i zapewnia bezkompromisową jakość.

 

 

Cisco jest jednym z czołowch producentów systemów komunikacyjnych (rozwiązania oparte o Cisco Unified Communications Manager) jak i wideokonferencyjnych.

Urządzenia Cisco słyną z wysokiej trwałości i stabilności działania, połaczonej z wysoką jakością transmitowanego obrazu. Po zakupieniu w roku 2016 Acano firma wzmoniła swoją pozycję na rynku kolaboracji wideo umożliwiając współpracę z wszystkimi głównymi rozwiązaniami wideo. Od czasu przejęcia Acano flagowy produkt Acano – Collaboration Server zmienił nazwę na Cisco Meeting Server i szybko się zadomowił w zalecanej architekturze Cisco.

W 2016 roku Cisco zostało uznane przez Gartnera za lidera na rynku urządzeń kolaboracji wideo.

Polycom zaistniał na rynku telekomunikacyjnym jako producent urządzeń służących do połączeń głosowych i konferencji audio. 
Z czasem Polycom rozwinął swoją działalność na rynek wideo, skupiając się na współpracy z innymi platformami. Od czasu wprowadzenia Lync/Skype dla firm zaczął współpracę z Microsoft, której owocem jest linia produktów dostosowana do wspołpracy ze Skype dla firm i Office 365. Polycom posiada własną infrastrukturę wideo, którą w oparciu o wymagania można zainstalować w środowisku wirtualnym lub na dedykowanych urządzeniach. W najnowszej odsłonie rozwiązanie nazywające się Clariti wyróżnia się szeroką gamą możliwych zastosowań oraz bardzo przyjaznym modelem licencyjnym.

Polycom jest uznawany czołowego producenta urządzeń przystosowanych do platformy Skype dla firm.

VEEDEEO oferuje nowatorskie rozwiązanie, w którym infrastruktura wideo jest oparta całkowicie o chmurę, użytkownicy wykupują roczną subskrypcję, umożliwiającą korzystanie z systemu.

VEEDEEO jest opartę o chmurę, jego zaletami jest atrakcyjność cenowa, wysoka skalowalność i szybkość wdrożenia, które po uzgodnieniu wymagań klienta i wyborze najkorzystniejszej subskrypcji jest liczone w godzinach.

Rozwiązanie które warto sprawdzić przed rozpatrywaniem innych systemów istniejących na rynku.