Skype dla firm

Pełny pakiet komunikacji

 Wiadomości błyskawiczne i stan użytkownika

Spotkania online, z wykorzystaniem audio, wideo

Platforma konferencyjna

Udostępnianie pulpitu i programów

Przekazywanie kontroli nad systemem

Funkcjonalność call-centre

Łączność z telefonią tradycyjną

na każdą platformę

  iOS, Android, Windows, Mac

Smartfony, Tablety, PC-ty

Systemy wideokonferencyjne Polycom i Surface Hub

 

gdziekolwiek jesteś

  w podróży

w biurze

u klienta

home office

  

*praca zdalna przy pomocy Internetu

stworzony dla biznesu

  bezpieczeństwo danych – szyfrowanie TLS/SSL

pełna kontrola uprawnień użytkowników

łatwe, scentralizowane zarządzanie

wsparcie wirtualizacji

Często zadawane pytania

Kto zaprojektował i wspiera Skype dla firm?

Skype dla firm jest produktem firmy Microsoft, która zaczęła pracę nad zintegrowanym systemem komunikacji dla firm od 2003 roku – Office Communications Server. Skype dla firm jest owocem wieloletniego rozwoju oprogramowania, używanym także przez największe firmy świata.

Czy Skype dla firm może zastąpić centralkę telefoniczną?

Tak. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane jako kompletny system komunikacyjny. Jedną z funkcjonalności Skype dla firm jest możliwość komunikacji z tradycyjną siecią telefoniczną przy wykorzystaniu protokołu VoIP. Ponieważ centralka telefoniczna i Skype dla firm się w tym zakresie duplikują wiele firm decyduje się na demontaż starych systemów dla konsolidacji zarządzenia i ograniczenia kosztów.

Ile kosztuje Skype dla firm?

Rozwiązania licencyjne Microsoft są dostosowane do klientów o różnych rozmiarach. Dostępne w wielu wariantach, potrafią spełnić zarówno wymagania firmy kilkuosobowej jak i korporacji o tysiącach pracowników. Aby najlepiej dobrać licencjonowanie do aktualnej sytuacji klienta polecamy spotkanie na którym przedyskutujemy wszystkie możliwości licencyjne i zaproponujemy naszym zdaniem najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie.

Lubię używać słuchawki podczas rozmów. Czy mogę używać tradycyjnych telefonów do rozmów Skype dla firm?

Niestety tradycyjne telefony analogowe nie są bezpośrednio wspierane – Skype dla firm jest całkowicie cyfrowym rozwiązaniem. Istnieją natomiast słuchawki dedykowane do komunikacji przy użyciu Skype dla firm. Są one produkowane przez wielu producentów (przykładowo Polycom, Yealink) i certyfikowane przez Microsoft, co gwarantuje pełną funkcjonalność i wysoką jakość połączeń.

Rozważam wdrożenie wersji serwer w mojej firmie. Jaka jest maksymalna ilość użytkowników obsługiwanych przez Skype dla firm?

W praktyce nie ma tego limitu. Rozbudowane instalacje potrafią obsłużyć do setek tysięcy użytkowników, a w przypadku podstawowej konfiguracji liczba ta wynosi – do pięciu tysięcy.

Ile czasu trwa wdrożenie?

W zależności od wielkości wdrożenia oraz Państwa wymagań od około dwóch tygodni do kilku miesięcy.

Skype dla firm umożliwia dostęp przy użyciu Internetu. Czy to jest bezpieczne?

Skype dla firm został zaprojektowany żeby zaspokoić pozornie sprzeczne wymagania – łączność użytkowników niezależnie od miejsca w którym się znajdują oraz bezpieczeństwo infrastruktury. Architektura rozwiązania oraz protokoły użyte do komunikacji (certyfikaty, szyfrowanie, strefa DMZ) powoduje że poprawnie wdrożone rozwiązanie jest w pełni bezpieczne.

Czy mój dział IT będzie w stanie administrować serwerami Skype dla firm?

Skype dla firm jest rozwiązaniem firmy Microsoft, zasada jego administracji jest podobna do innych produktów Microsoft. W przypadku gdy dział IT w państwa firmie zna rozwiązania serwerowe Microsoft, po wstępnym przeszkolenia będą w stanie wykonywać podstawowe czynności administracyjne.

CO DALEJ?

PRZECZYTAJ BROSZURY PRODUKTU

UMÓW SIE Z NAMI NA PREZENTACJĘ