• 0

Lifesize Icon 450 Phone HD – test

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Dzisiaj przyjrzałem się możliwościom oferowanym przez nowy terminal wideokonferencyjny Lifesize – Icon 450 HD. Co potrafi ten sprzęt i jak współpracuje z Lifesize Cloud? Jakie są zalety tego systemu i czy ma jakieś wady? Zapraszam do artykułu!

„Czytaj dalej”

 • 0

5 powodów dla których powinieneś wdrożyć wideokonferencje w Twojej firmie

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Komunikacja wideo to przyszłość.

Wygrywa z innymi formami komunikacji, nie tylko w zastosowaniach korporacyjnych, ale także w życiu codziennym. Smartfony, tablety i laptopy umożliwiają spotkania wideo z każdego miejsca na świecie a w chwili obecnej na rynku można znaleźć wiele (świetnych) rozwiązań dopasowanych do każdych zastosowań.

Oczywiście, mobilność jest pozytywna, ale w świecie, w którym globalizacja jest faktem, gdzie interesy przeprowadza się jednocześnie pomiędzy Chinami, Europą i USA, przedsiębiorstwa muszą znaleźć sposób na zmniejszenie kosztów związanych z mobilnością. Wyobraź sobie spotkania w Twoim kalendarzu – Hong Kong, Londyn, Nowy Jork i Rio de Janeiro (to już raczej wypoczynek) w ciągu jednego tygodnia. Nie sprosta temu żaden budżet, a podróżowanie jest stratą zarówno z punktu widzenia czasu jak i finansów.

Jest to jeden z powodów dla których przedsiębiorstwa doceniają zalety wideokonferencji. Nie rozumiesz dlaczego spotkania wideokonferencyjne są tak popularne? Pozwól, żebyśmy Ci podali 5 powodów dla który warto rozważyć wdrożenie wideokonferencji w Twojej firmie.
 

„Czytaj dalej”

 • 0

Cisco Spark Board – all-in-one w wydaniu Cisco

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

24 stycznia 2017 podczas eventu w San Francisco Cisco pokazało swój nowy produkt – Spark Board. Spark Board jest odpowiedzią Cisco na produkt Microsoft, Microsoft Hub, zwiększający liczbę kanałów podczas spotkań.

Podczas konferencji i pokazu możliwości Spark Boardu, Cisco przedstawiło swoją wizję na zastosowanie tego produktu. Zgodnie z danymi przedstawionymi podczas konferencji, w chwili obecnej około 90% pomieszczeń konferencyjnych nie jest wyposażonych w urządzenia wideokonferencyjnych. Typowym wyposażeniem takiego pokoju jest mieszanka różnych technologii i urządzeń, takich jak: rzutnik, tablica, telefon konferencyjny, display. Każde z tych urządzeń tworzy oddzielny „silos”, a dodanie terminala wideokonferencyjnego komplikuje dodatkowo prowadzenie konferencji.

„Czytaj dalej”

 • 0

VEEDEEO udostępnia nową usługę – Global Video Directory

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Typowy scenariusz wdrażania rozwiązań wideokonferencyjnych w sektorze SMB jest zazwyczaj podobny dla większości firm. Otworzenie nowego oddziału, kontrakt z kontrahentem lub klientem w znacznej odległości, współpraca z partnerem wymagającym regularnych spotkań przy pomocy wideokonferencji – to są typowe powody zakupu terminala wideokonferencyjnego.

Jednak zakup terminala wideokonferencyjnego to zaledwie wierzchołek „wideokonferencyjnej góry lodowej”. Oczywiście terminal, wraz z kamerą oraz kodekiem umożliwia połączenia punkt-punkt, jednak firmy, które potrzebują efektywnej, dwukierunkowej współpracy przy pomocy Internetu stają przed pytaniem – co dalej?

„Czytaj dalej”

 • 1

RealPresence Trio – nowa wersja firmware – 5.4.4

Kategoria : Polycom

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

 

Wczoraj, 15 listopada 2016 Polycom udostępniło nowy release oprogramowania RealPresence Trio 8800 – 5.4.4 Rev AA.

Oprogramowanie to wprowadza usprawnienia i funkcje od dawna oczekiwane przez użytkowników i administratorów IT. Jedną z głównych wad Trio od strony funkcjonalności była obsługa pojedyńczego strumienia wideo – podczas wideokonferencji widoczny był nasz rozmówca albo my. Release 5.4.4 rev AA wspiera PictureInPicture a w instalacji Skype for Business Gallery View więc ta wada została wyeleminowana.

Usprawnienia, udostępnione w release 5.4.4 rev AA:

 • Interfejs użytkownika zbliżony do S4B. W przypadku ustawienia Base Profile na Lync, intefejs użytkownika zmienia się na zbliżony do wygladu znanego z klienta Skype dla firm. Zwiększa to intuicyjność używania terminala oraz unifikuje wyglad interfejsu ze znanym użytkownikom Skype dla firm.
 • Współpraca ze Skype Room Systems i Surface Hub przez USB. Nowa funkcja – Polycom umożliwiło wykorzystywanie panelu dotykowowego, mikrofony oraz głośników Trio przy podłączeniu przez USB do Skype Room Systems oraz Surface Hub. W tym przypadky przekształcamy Trio w interfejs użytkownika dostepny na biurku.
 • Udoskonalenia funkcji udostepnianie obrazu. Głównym usprawnieniem jest możliwość odbierania prezentacji ekranu w przypadku gdy zdalny użytkownik korzysta z komputera wyposażonego w kilka monitorów oraz dzielenie się ekranem przy pomocy jednego kliknięcia w przypadku gdy podłączymy do Trio komputer z zainstalowanym People+Content poprzez kabel USB.
 • Obsługa wielu strumieni wideo. Oczekiwana funkcjonalność, umożliwia jednoczesną widoczność widoku swojej kamery wraz ze zdalnym rozmówcą na jednym ekranie (PIP). W przypadky gdy Base Profile jest ustawiony na Lync (urządzenie zarejestrowane jest w MS Lync albo MS Skype dla Firm) urządzenie wspiera znane ze Skype dla firm Gallery View.
 • Możliwość konfiguracji układu ekranu. Powiązana z obsługą wielu strumieni wideo – użytkownik ma możliwość ustawienia trybu automatycznego lub wymuszenia trybu PIP oraz Gallery View.
 • Udoskonalenia audio. Nowa, ciekawa funkcja nagrywania strumienia audio na urządzenia USB podłączone do Trio, dodano też wsparcie kodeka Siren7 – ważne w przypadku Skype dla firm.
 • Katalog kontaktów oraz kalendarz. Szereg udoskonaleń zwiększających komfort obsługi wideokonferencji i urządzenia.

Na youtube Jan Zoetemelk z Polycom umieścił krótka prezentację możliwości Trio 8800 Collaboration Kit zainstalowanego w środowisku Skype dla firm.

Oprogramowanie oraz release notes znajdziecie na stronie Polycom: Polycom Trio SW 5.4.4 rev AA.

 


 • 0

netexperts przedstawicielem VEEDEEO na terenie Polski

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Niezmiernie miło nam poinformować, że od 1.11.2016 zostaliśmy przedstawicielem na terenie Polski VEEDEEO – usług wideokonferencyjnych opartych w 100% o chmurę.

VEEDEEO jest odpowiedzią na wiele trudności związanych z wdrożeniem systemów wideokonferencyjnych w firmach, przy jednoczesnej zerowej inwestycji w infrastrukturę.

veedeeo-space

Platforma umożliwia podłączenie praktycznie każdego terminala wideokonferencyjnego dostępnego na rynku, a wirtualny pokój wideokonferencyjny ma pojemność do 25 strumieni wideo. Dzięki VEEDEEO możesz zapisać do konferencji każdego uczestnika, osoby nie dysponujące systemem wideokonferencyjnym mogą dołączyć do spotkania przy pomocy komputera PC z przeglądarką wspierającą WebRTC.

VEEDEEO charakteryzuje się prostotą obsługi, cały system został zaprojektowany aby każdy mógł rozpocząć wideokonferencje oraz wykorzystać funkcje platformy. A możliwości są szerokie przy pomocy kalendarza łatwo zaprosisz uczestników spotkania na wysokiej jakości połączenia wideoCiekawą funkcją jest czat w wideokonferencji, użytkownik konferencji może także zaprosić uczestników przy pomocy połączeń wychodzących do sieci PSTN albo IP. Inne możliwości platformy znajdziesz tu.

Z okazji rozpoczęcia współpracy przygotowaliśmy specjalną ofertę

-10% na zamówienia złożone do 1 grudnia.

Co dalej?

Poczytaj więcej o możliwościach platformy.

Zajrzyj do broszur produktów.

Załóż darmowe konto i przetestuj VEEDEEO.

Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację VEEDEEO.

 


 • 0

Polycom Authorised Solution Advisor

Kategoria : Polycom

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Z radością informujemy, że w wyniku owocnej współpracy z Polycom otrzymaliśmy autoryzację w dziedzinie doradzania i projektowania systemów. W związku z tym nasza strona została oznaczona nowym logo:  Polycom Authorised Solution Advisor

Polycom, korporacja założona w 1990 roku skupiająca swoją działalność na rynku urządzeń połączeń telefonicznych i wideokonferencyjnych. Założona przez Briana Hinman’a i Jefrey’a Rodmana, w piwnicy San Francisco. Zaczynała swoją działalność jako producent urządzeń do konferencji głosowych, obecnie jeden z liderów na rynku systemów audiowizualnych.

Od 2009 Polycom jest strategicznym partnerem Microsoft w dziedzinie wideokonferencji, czego owocem są urządzenia współpracujące z Microsoft Skype dla firm.

Co dalej? Plan to rozszerzanie wspołpracy z Polycom, Cisco i Microsoft oraz zdobywanie szerszego zakresu kompetencji i certyfikacji. O szczegółach będziemy Was informować wkrótce!


 • 0

5 zalet wdrożenia systemów wideokonferencyjnych

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Wstęp

Gdy rozmawiam ze znajomymi o systemach wideokonferencyjnych, najczęstsza odpowiedź laików jest taka: „Po co jest coś takiego, przecież mogę porozmawiać przez telefon, połączenia mam w cenie abonamentu. Przecież systemy wideokonferencyjne są bardzo drogie, to nigdy się nie zwróci”. Czy to prawda? Odpowiedzią nie jest „tak” albo „nie”, najcześciej „to zależy”.

„Czytaj dalej”

 • 0

Polycom Trio 8800 Collaboration Kit – test

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Trio 8800 Collaboration kit jest podstawowym zestawem wideokonferencyjnym oferowanym przez Polycom (obok Debut). Atrakcyjna cena i wsparcie dla Skype dla firm w wersjach serwer i chmurowej czyni z Trio ciekawą ofertę.

W tym artykule znajdziecie wrażenia z użytkowania urządzenia, oraz opis jego integracji ze Skype dla firm.

„Czytaj dalej”

 • 0

Collaboration Wars – Cisco Spark vs MS Skype dla firm – pokoje tematyczne

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Poczta elektroniczna, wymyślona w 1965 była rewolucją w komunikacji biznesowej porównywalną do odkrycia telefonu. E-maile, znane w obecnej formie od 1982 roku (kiedy Jon Postel opracował protokół SMTP używany w obecnej formie do dzisiaj), przyśpieszyły i ułatwiły wymianę informacji. Początkowo przyjęta niechętnie przez użytkowników, obecnie opanowała komunikacja biznesową, w wielu firmach stając się podstawowym narzędziem.

Wielu z Was to zna: setki e-maili w skrzynce, trudności ze znalezieniem informacji, nigdy nie kończące się wątki z wiadomościami. Jak uporządkować ten bałagan, jak znaleźć potrzebny nam e-mail wśród setki nieuporządkowanych w skrzynce? Jak sprawnie przechowywać wiadomości i tematycznie je porządkować?  W wielu organizacjach wymiana informacji za pomocą e-maili stała się przeszkodą w sprawnym działaniu i w prowadzeniu projektów, stąd dni bez e-mailów i inne próby ograniczenia wykorzystania poczty elektronicznej na rzecz innych narzędzi.

„Czytaj dalej”

Czym są kanały tematyczne?

W tym wpisie porównamy wycinek funkcjonalności oferowanej przez Skype dla firm  – kanały tematyczne z porównywalnym Cisco Spark.

Czym są kanały tematyczne? Są próbą rozwiązania problemów związanych z komunikacją przy wykorzystaniu e-maili. W odróżnieniu od poczty elektronicznej persistent chat działa na zasadzie miejsc (pokojów) o zdefiniowanej tematyce oraz uczestnikach. Nad pokojami tematycznymi pełną kontrolę ma założyciel i może on być przypisany przykładowo do projektu, albo do produktu.

Uczestnik kanału tematycznego ma dostęp do pełnej historii konwersacji pomiędzy użytkownikami, więc łatwo można prześledzić historię rozwoju rozmowy. Świetnie to działa w przypadku sprawdzenia ostatnich postępów w projekcie, albo ostatnich pytań klientów na temat produktu. Zdefiniowane pokoje są też wygodne w przypadku potrzeby szybkiego zebrania w jednym miejscu uczestników różnych zespołów, na przykład na czas naprawiania awarii.

Kanały tematyczne są też odpowiedzią na zwiększoną mobilność pracowników firm. Wielu użytkowników, przykładowo zespoły wsparcia lub sprzedaży są w ciągłym ruchu i narzędzia z których korzystają muszą być do tego dostosowane. Dzięki kanałom tematycznym wszyscy użytkownicy są stale poinformowani na bieżąco o postępach w pracy i danych projektach. Co więcej, podczas pobytu offline (na przykład w samolocie) mogą pracować i aktualizować o postępach pracy w odpowiednich kanałach, a wszystkie aktualizacje zostaną zsynchronizowane po podłączeniu do Internetu.

Pojedynek

Pojedynek czas zacząć! Poznajcie kanały tematyczne Skype dla firm i Cisco Spark.

Microsoft Skype dla firm

W lewym narożniku gotowy do walki jest Microsoft ze swoim Skype dla firm. Komunikator Microsoft oferuje kanały tematyczne od 2010, początkowo zostały wprowadzone do MS Lync jako oddzielna aplikacja, od MS Lync 2013 jest integralną częścią komunikatora. 

Wystarczy jedno kliknięcie i mamy dostęp do najnowszych wiadomości ze wszystkich kanałów tematycznych, których jesteśmy uczestnikami.

W przypadku rozwiązania Microsoftu kanały tematyczne są dostępne tylko w przypadku zainwestowania w rozwiązanie serwerowe i hybrydowe, w chwili obecnej brak jest tej funkcjonalności dla Skype dla firm online (lub Office 365). Pojedynczy serwer wspiera do 20.000 użytkowników, serwery możemy łączyć w grupy czterech serwerów wspierające do 80.000 użytkowników.

Administrator ma dostęp do szerokich możliwości konfiguracji pokojów tematycznych. To on tworzy kategorie do których przypisane są kanały i decyduje kto ma możliwość tworzenia pokojów w tych kategoriach, kto może uczestniczyć w konwersacji, a kto ma zabroniony dostęp. Administrator może także m. in kontrolować czy do kanałów można dołączać pliki, maksymalną ich wielkość oraz ile wiadomości jest odświeżanych przy odwiedzinach kanału. Podsumowując, w przypadku Skype dla firm kontrola nad pokojami tematycznymi jest rozbudowana i zadowoli chyba każdego administratora.

Inną ciekawą opcją są dodatki (Add-ins). Za ich pomocą możemy rozbudować kanały tematyczne o potrzebną nam funkcjonalność lub zintegrować z infrastrukturą IT, przykładowo systemem CRM. Dodatki dostarczane są przez firmy trzecie, większe organizacje mogą też skorzystać z API udostępnionego przez Microsoft.

Niestety funkcjonalność kanałów tematycznych w przypadku Skype dla firm jest niedostępna w przypadku klientów na telefony komórkowe, więc w przypadku gdy jesteśmy pozbawieni laptopa nie możemy kontynuować pracy. Kanały tematyczne nie są też wspierane na Mac’ach, w praktyce możemy kanały używać tylko na systemach opartych o MS Windows.

Kolejne ograniczenie to uczestnicy pokojów – mogą to być tylko osoby z wewnątrz organizacji. Niestety nie możemy dodać do kanału tematycznego innych osób, nawet z zaprzyjaźnionych organizacji (poprzez federację). Warto tu jednak zaznaczyć, że gdy uruchamiamy połączenie konferencyjne ze wszystkimi uczestnikami kanału tematycznego, możemy włączyć do rozmowy członków spoza naszej organizacji, przykładowo klienta w celu omówienia postępów nad projektem. 

 

WadyZalety
Dostępne tylko w instalacji "on premises" albo hybrydowejKanały tematyczne są osiągalne z poziomu jednego, zintegrowanego klienta, za pomocą jednego kliknięcia
Brak funkcjonalności w mobilnym kliencie Skype dla firmMożliwość integracji z wewnętrznymi systemami i zwiększania funkcjonalności za pomocą API i systemów dodatków add-ins
Uczestnikami kanałów tematycznych mogą być tylko wewnętrzni pracownicy organizacji (konta AD)Dokładna kontrola nad uprawnieniami użytkowników i dostępem do kanałów tematycznych.
Średnio skomplikowane (kilka kliknięć) tworzenie nowych kanałów tematycznych. W przypadku gdy nowy kanał potrzebny jest "na już" kilka kliknięć to za dużo.

Cisco Spark/Jabber/Webex

W prawym narożniku mamy Cisco z kombinacją: Spark (pokoje tematyczne i komunikacja), Jabber (komunikator P2P) oraz Webex (konferencje).

Pierwsze wzmianki o iskierce pojawiły się na początku 2015. W odróżnieniu od pokojów tematycznych Skype dla firm jest to usługa skupiająca się na chmurze i pełni korzysta z możliwości chmury. W przypadku gdy klient posiada własna infrastrukturę, za pomocą Spark Hybrid Services  możemy zintegrować urządzenia audio/wideo (najlepiej Cisco ;)) z Cisco Spark.

Założenia produktu Cisco są zupełnie inne w porównaniu do Microsoft. W przypadku Microsoft mamy pełna kontrolę nad prawami użytkowników, możliwość zablokowania dostępu do pokojów tematycznych, przesyłania plików, limity historii kanałów. Czyni to kanały tematyczne Microsoftu odpornym na „niestandardowe” pomysły użytkowników, jednocześnie platforma jest zamknięta. Cisco daje kontrole nad kanałami tematycznymi użytkownikom, licząc na ich inteligencję i kontrole treści udostępnianych osobom spoza firmy. Wadą w przypadku tego założenia są możliwe niekontrolowane „przecieki” informacji, zaletą jest znacząco uproszczony interfejs użytkownika – kanały tematyczne są tworzone „ad hoc”, przy pomocy jednego przycisku. 

Iskierka jest dostępna na szerokie spektrum urządzeń, komputery PC z systemem MS Windows i iMac’i oparte o OS X, telefony komórkowe (Apple iOS, Android, Windows Mobile), istnieje także klient www dostępny z Internetu. Każda wersja ma nowoczesny, atrakcyjny wygląd wygląda świeżo w porównaniu do MS Skype dla firm.

 

Kanały tematyczne w wykonaniu Cisco można również rozbudować o dodatkowa funkcjonalność – Cisco udostępnia Cisco Spark for Developers. W tym przypadku jest to głównie integracja z usługami web, przykładowo: Trello, Zendesk, GitHub, Zapier

Spark - integracja

Cisco Spark umożliwia dołączenie osób spoza organizacji zarówno do kanałów tematycznych jak i połączeń wideo/audio-konferencyjnych.

WadyZalety
Dostępne tylko w chmurze.Dostępny na każdej platformie sprzętowej oraz na telefonach komórkowych.
Brak pełnej kontroli nad prawami użytkowników.Możliwość integracji z wewnętrznymi systemami i zwiększania funkcjonalności za pomocą API i systemów dodatków add-ins
W porównaniu do Office 365, Cisco Spark jest skupione na współpracy, Cisco nie posiada własnego pakietu biurowego.W kanałach tematycznych mogą uczestniczyć zarówno pracownicy firmy jak i zewnętrzne osoby (brak ograniczeń).

Podsumowanie

 

Zarówno Skype dla firm jak i Cisco Spark mają wady, które mogą być nieakceptowalne dla działów IT. Moim zdaniem w przypadku Cisco Spark głównym problemem może być brak możliwości uruchomienia usługi w infrastrukturze IT firm, natomiast Skype dla firm razi wsparciem tylko dla komputerów PC z systemem MS Windows.

Jeżeli chodzi o intuicyjność interfejsu i komfort obsługi – Cisco wygrywa ze skupieniem na „user experience”, komfort użytkownika był priorytetem dla Cisco od początku projektu Spark. Myślę, że możemy pogratulować Cisco udanego wejścia na rynek, dla użytkowników (i adminów IT) może to oznaczać tylko jedno – zaciętą walkę z Microsoft i w rezultacie lepszy produkt dla nas wszystkich.