• 0

Lifesize Icon 450 Phone HD – test

Facebooktwitterlinkedinmail

Dzisiaj przyjrzałem się możliwościom oferowanym przez nowy terminal wideokonferencyjny Lifesize – Icon 450 HD. Co potrafi ten sprzęt i jak współpracuje z Lifesize Cloud? Jakie są zalety tego systemu i czy ma jakieś wady? Zapraszam do artykułu!

„Czytaj dalej”

  • 0

5 powodów dla których powinieneś wdrożyć wideokonferencje w Twojej firmie

Facebooktwitterlinkedinmail

Komunikacja wideo to przyszłość.

Wygrywa z innymi formami komunikacji, nie tylko w zastosowaniach korporacyjnych, ale także w życiu codziennym. Smartfony, tablety i laptopy umożliwiają spotkania wideo z każdego miejsca na świecie a w chwili obecnej na rynku można znaleźć wiele (świetnych) rozwiązań dopasowanych do każdych zastosowań.

Oczywiście, mobilność jest pozytywna, ale w świecie, w którym globalizacja jest faktem, gdzie interesy przeprowadza się jednocześnie pomiędzy Chinami, Europą i USA, przedsiębiorstwa muszą znaleźć sposób na zmniejszenie kosztów związanych z mobilnością. Wyobraź sobie spotkania w Twoim kalendarzu – Hong Kong, Londyn, Nowy Jork i Rio de Janeiro (to już raczej wypoczynek) w ciągu jednego tygodnia. Nie sprosta temu żaden budżet, a podróżowanie jest stratą zarówno z punktu widzenia czasu jak i finansów.

Jest to jeden z powodów dla których przedsiębiorstwa doceniają zalety wideokonferencji. Nie rozumiesz dlaczego spotkania wideokonferencyjne są tak popularne? Pozwól, żebyśmy Ci podali 5 powodów dla który warto rozważyć wdrożenie wideokonferencji w Twojej firmie.
 

„Czytaj dalej”

  • 0

Cisco Spark Board – all-in-one w wydaniu Cisco

Facebooktwitterlinkedinmail

24 stycznia 2017 podczas eventu w San Francisco Cisco pokazało swój nowy produkt – Spark Board. Spark Board jest odpowiedzią Cisco na produkt Microsoft, Microsoft Hub, zwiększający liczbę kanałów podczas spotkań.

Podczas konferencji i pokazu możliwości Spark Boardu, Cisco przedstawiło swoją wizję na zastosowanie tego produktu. Zgodnie z danymi przedstawionymi podczas konferencji, w chwili obecnej około 90% pomieszczeń konferencyjnych nie jest wyposażonych w urządzenia wideokonferencyjnych. Typowym wyposażeniem takiego pokoju jest mieszanka różnych technologii i urządzeń, takich jak: rzutnik, tablica, telefon konferencyjny, display. Każde z tych urządzeń tworzy oddzielny „silos”, a dodanie terminala wideokonferencyjnego komplikuje dodatkowo prowadzenie konferencji.

„Czytaj dalej”

  • 0

VEEDEEO udostępnia nową usługę – Global Video Directory

Facebooktwitterlinkedinmail

Typowy scenariusz wdrażania rozwiązań wideokonferencyjnych w sektorze SMB jest zazwyczaj podobny dla większości firm. Otworzenie nowego oddziału, kontrakt z kontrahentem lub klientem w znacznej odległości, współpraca z partnerem wymagającym regularnych spotkań przy pomocy wideokonferencji – to są typowe powody zakupu terminala wideokonferencyjnego.

Jednak zakup terminala wideokonferencyjnego to zaledwie wierzchołek „wideokonferencyjnej góry lodowej”. Oczywiście terminal, wraz z kamerą oraz kodekiem umożliwia połączenia punkt-punkt, jednak firmy, które potrzebują efektywnej, dwukierunkowej współpracy przy pomocy Internetu stają przed pytaniem – co dalej?

„Czytaj dalej”

  • 1

RealPresence Trio – nowa wersja firmware – 5.4.4

Kategoria : Polycom

Facebooktwitterlinkedinmail

 

Wczoraj, 15 listopada 2016 Polycom udostępniło nowy release oprogramowania RealPresence Trio 8800 – 5.4.4 Rev AA.

Oprogramowanie to wprowadza usprawnienia i funkcje od dawna oczekiwane przez użytkowników i administratorów IT. Jedną z głównych wad Trio od strony funkcjonalności była obsługa pojedyńczego strumienia wideo – podczas wideokonferencji widoczny był nasz rozmówca albo my. Release 5.4.4 rev AA wspiera PictureInPicture a w instalacji Skype for Business Gallery View więc ta wada została wyeleminowana.

Usprawnienia, udostępnione w release 5.4.4 rev AA:

  • Interfejs użytkownika zbliżony do S4B. W przypadku ustawienia Base Profile na Lync, intefejs użytkownika zmienia się na zbliżony do wygladu znanego z klienta Skype dla firm. Zwiększa to intuicyjność używania terminala oraz unifikuje wyglad interfejsu ze znanym użytkownikom Skype dla firm.
  • Współpraca ze Skype Room Systems i Surface Hub przez USB. Nowa funkcja – Polycom umożliwiło wykorzystywanie panelu dotykowowego, mikrofony oraz głośników Trio przy podłączeniu przez USB do Skype Room Systems oraz Surface Hub. W tym przypadky przekształcamy Trio w interfejs użytkownika dostepny na biurku.
  • Udoskonalenia funkcji udostepnianie obrazu. Głównym usprawnieniem jest możliwość odbierania prezentacji ekranu w przypadku gdy zdalny użytkownik korzysta z komputera wyposażonego w kilka monitorów oraz dzielenie się ekranem przy pomocy jednego kliknięcia w przypadku gdy podłączymy do Trio komputer z zainstalowanym People+Content poprzez kabel USB.
  • Obsługa wielu strumieni wideo. Oczekiwana funkcjonalność, umożliwia jednoczesną widoczność widoku swojej kamery wraz ze zdalnym rozmówcą na jednym ekranie (PIP). W przypadky gdy Base Profile jest ustawiony na Lync (urządzenie zarejestrowane jest w MS Lync albo MS Skype dla Firm) urządzenie wspiera znane ze Skype dla firm Gallery View.
  • Możliwość konfiguracji układu ekranu. Powiązana z obsługą wielu strumieni wideo – użytkownik ma możliwość ustawienia trybu automatycznego lub wymuszenia trybu PIP oraz Gallery View.
  • Udoskonalenia audio. Nowa, ciekawa funkcja nagrywania strumienia audio na urządzenia USB podłączone do Trio, dodano też wsparcie kodeka Siren7 – ważne w przypadku Skype dla firm.
  • Katalog kontaktów oraz kalendarz. Szereg udoskonaleń zwiększających komfort obsługi wideokonferencji i urządzenia.

Na youtube Jan Zoetemelk z Polycom umieścił krótka prezentację możliwości Trio 8800 Collaboration Kit zainstalowanego w środowisku Skype dla firm.

Oprogramowanie oraz release notes znajdziecie na stronie Polycom: Polycom Trio SW 5.4.4 rev AA.

 


  • 0

netexperts przedstawicielem VEEDEEO na terenie Polski

Facebooktwitterlinkedinmail

Niezmiernie miło nam poinformować, że od 1.11.2016 zostaliśmy przedstawicielem na terenie Polski VEEDEEO – usług wideokonferencyjnych opartych w 100% o chmurę.

VEEDEEO jest odpowiedzią na wiele trudności związanych z wdrożeniem systemów wideokonferencyjnych w firmach, przy jednoczesnej zerowej inwestycji w infrastrukturę.

veedeeo-space

Platforma umożliwia podłączenie praktycznie każdego terminala wideokonferencyjnego dostępnego na rynku, a wirtualny pokój wideokonferencyjny ma pojemność do 25 strumieni wideo. Dzięki VEEDEEO możesz zapisać do konferencji każdego uczestnika, osoby nie dysponujące systemem wideokonferencyjnym mogą dołączyć do spotkania przy pomocy komputera PC z przeglądarką wspierającą WebRTC.

VEEDEEO charakteryzuje się prostotą obsługi, cały system został zaprojektowany aby każdy mógł rozpocząć wideokonferencje oraz wykorzystać funkcje platformy. A możliwości są szerokie przy pomocy kalendarza łatwo zaprosisz uczestników spotkania na wysokiej jakości połączenia wideoCiekawą funkcją jest czat w wideokonferencji, użytkownik konferencji może także zaprosić uczestników przy pomocy połączeń wychodzących do sieci PSTN albo IP. Inne możliwości platformy znajdziesz tu.

Z okazji rozpoczęcia współpracy przygotowaliśmy specjalną ofertę

-10% na zamówienia złożone do 1 grudnia.

Co dalej?

Poczytaj więcej o możliwościach platformy.

Zajrzyj do broszur produktów.

Załóż darmowe konto i przetestuj VEEDEEO.

Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację VEEDEEO.

 


  • 0

Polycom Authorised Solution Advisor

Kategoria : Polycom

Facebooktwitterlinkedinmail

Z radością informujemy, że w wyniku owocnej współpracy z Polycom otrzymaliśmy autoryzację w dziedzinie doradzania i projektowania systemów. W związku z tym nasza strona została oznaczona nowym logo:  Polycom Authorised Solution Advisor

Polycom, korporacja założona w 1990 roku skupiająca swoją działalność na rynku urządzeń połączeń telefonicznych i wideokonferencyjnych. Założona przez Briana Hinman’a i Jefrey’a Rodmana, w piwnicy San Francisco. Zaczynała swoją działalność jako producent urządzeń do konferencji głosowych, obecnie jeden z liderów na rynku systemów audiowizualnych.

Od 2009 Polycom jest strategicznym partnerem Microsoft w dziedzinie wideokonferencji, czego owocem są urządzenia współpracujące z Microsoft Skype dla firm.

Co dalej? Plan to rozszerzanie wspołpracy z Polycom, Cisco i Microsoft oraz zdobywanie szerszego zakresu kompetencji i certyfikacji. O szczegółach będziemy Was informować wkrótce!


  • 0

5 zalet wdrożenia systemów wideokonferencyjnych

Facebooktwitterlinkedinmail

Wstęp

Gdy rozmawiam ze znajomymi o systemach wideokonferencyjnych, najczęstsza odpowiedź laików jest taka: „Po co jest coś takiego, przecież mogę porozmawiać przez telefon, połączenia mam w cenie abonamentu. Przecież systemy wideokonferencyjne są bardzo drogie, to nigdy się nie zwróci”. Czy to prawda? Odpowiedzią nie jest „tak” albo „nie”, najcześciej „to zależy”.

„Czytaj dalej”

  • 0

Polycom Trio 8800 Collaboration Kit – test

Facebooktwitterlinkedinmail

Trio 8800 Collaboration kit jest podstawowym zestawem wideokonferencyjnym oferowanym przez Polycom (obok Debut). Atrakcyjna cena i wsparcie dla Skype dla firm w wersjach serwer i chmurowej czyni z Trio ciekawą ofertę.

W tym artykule znajdziecie wrażenia z użytkowania urządzenia, oraz opis jego integracji ze Skype dla firm.

„Czytaj dalej”

  • 0

Collaboration Wars – Cisco Spark vs MS Skype dla firm – pokoje tematyczne

Facebooktwitterlinkedinmail

Poczta elektroniczna, wymyślona w 1965 była rewolucją w komunikacji biznesowej porównywalną do odkrycia telefonu. E-maile, znane w obecnej formie od 1982 roku (kiedy Jon Postel opracował protokół SMTP używany w obecnej formie do dzisiaj), przyśpieszyły i ułatwiły wymianę informacji. Początkowo przyjęta niechętnie przez użytkowników, obecnie opanowała komunikacja biznesową, w wielu firmach stając się podstawowym narzędziem.

Wielu z Was to zna: setki e-maili w skrzynce, trudności ze znalezieniem informacji, nigdy nie kończące się wątki z wiadomościami. Jak uporządkować ten bałagan, jak znaleźć potrzebny nam e-mail wśród setki nieuporządkowanych w skrzynce? Jak sprawnie przechowywać wiadomości i tematycznie je porządkować?  W wielu organizacjach wymiana informacji za pomocą e-maili stała się przeszkodą w sprawnym działaniu i w prowadzeniu projektów, stąd dni bez e-mailów i inne próby ograniczenia wykorzystania poczty elektronicznej na rzecz innych narzędzi.

„Czytaj dalej”