5 powodów dla których powinieneś wdrożyć wideokonferencje w Twojej firmie

  • 0

5 powodów dla których powinieneś wdrożyć wideokonferencje w Twojej firmie

Facebooktwitterlinkedinmail

Komunikacja wideo to przyszłość.

Wygrywa z innymi formami komunikacji, nie tylko w zastosowaniach korporacyjnych, ale także w życiu codziennym. Smartfony, tablety i laptopy umożliwiają spotkania wideo z każdego miejsca na świecie a w chwili obecnej na rynku można znaleźć wiele (świetnych) rozwiązań dopasowanych do każdych zastosowań.

Oczywiście, mobilność jest pozytywna, ale w świecie, w którym globalizacja jest faktem, gdzie interesy przeprowadza się jednocześnie pomiędzy Chinami, Europą i USA, przedsiębiorstwa muszą znaleźć sposób na zmniejszenie kosztów związanych z mobilnością. Wyobraź sobie spotkania w Twoim kalendarzu – Hong Kong, Londyn, Nowy Jork i Rio de Janeiro (to już raczej wypoczynek) w ciągu jednego tygodnia. Nie sprosta temu żaden budżet, a podróżowanie jest stratą zarówno z punktu widzenia czasu jak i finansów.

Jest to jeden z powodów dla których przedsiębiorstwa doceniają zalety wideokonferencji. Nie rozumiesz dlaczego spotkania wideokonferencyjne są tak popularne? Pozwól, żebyśmy Ci podali 5 powodów dla który warto rozważyć wdrożenie wideokonferencji w Twojej firmie.
 

>> Organizuj wideokonferencje w chmurze i spotykaj się z partnerami w całym świecie bez opuszczania swojego biura <<

 

1. Najlepsze kontrakty są uzgadniane osobiście

Wyjątkowa jakość urządzeń wideokonferencyjnych dostępnych w chwili obecnej na rynku może zapewnić wrażenia niewiele odbiegające od spotkań face-to-face. Każdy uczestnik spotkania może uczestniczyć w konferencji z dowolnego miejsca wraz ze swoimi współpracownikami, partnerami oraz (co najważniejsze) klientami. Jest to bardziej komfortowy, bezpieczniejszy, szybszy i co najważniejsze najtańszy sposób na spotkania ze współpracownikami.

2. Zwiększ produktywność zespołów w Twojej firmie

Wideokonferencje są wspaniałą alternatywą do e-maili, rozmów telefonicznych czy jakiejkolwiek innej komunikacji pisanej. Dzięki połączeniom wideokonferencyjnym, współpracujące ze sobą rozproszone zespoły mogą się spotkać razem w wirtualnym pokoju i pracować razem w czasie rzeczywistym. Wideokonferencje usprawniają współpracę z pracownikami zdalnymi – są oni bardziej produktywni, problemy komunikacyjne są minimalizowane a projekty są wdrażane sprawniej i bardziej skutecznie. Oprócz tego, ostatnie badania wykazały że pracownicy czują się bliżej swoich współpracowników pracujących w modelu zdalnym w przypadku, gdy używane są wideokonferencje.

3. Dziel się wiadomościami z większą ilością ludzi w tym samym czasie

W pojedynczym spotkaniu wideo możesz zebrać praktycznie nieograniczoną ilość uczestników. Możesz zorganizować spotkanie z 200 osobami korzystając z jednego terminala wideokonferencyjnego. Ta możliwość tworzy z wideokonferencji wspaniałe narzędzie do komunikacji celów i wyników Twojej firmy, bez utraty informacji oraz przekłamań w przekazywaniu informacji.

4. Skup się na tym co jest najważniejsze

Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeżeli Twoja organizacja robi interesy z firmami z innych krajów lub nawet kontynentów, spotkania z partnerami lub klientami może się przekształcić w koszmar. Podróże są drogie i wyczerpujące. Spotkania wideokonferencyjne wykluczają potrzebę podróżowania i związanego z nim straty czasu i stresu. W jednej chwili z łatwością możesz zainicjować spotkanie i połączyć ze sobą grupę ludzi za ułamek kwoty którą byś tylko sam wydał na podróże. Pozwól swoim współpracownikom pracować nad rzeczami ważnymi dla Twojej firmy. Pozwól technologi zrobić resztę – przecież została stworzona aby Ci pomóc!

5. Bądź zawsze jeden krok przed konkurencją.

Świat biznesu zmienia się szybko. Nikt nie chce zostać w tyle. Dlaczego więc czekać ze sprawdzeniem stanu projektu? Albo z dopięciem ważnego kontraktu? Wideokonferencje umożliwią Ci na monitorowanie w czasie rzeczywistym rozwoju Twojego biznesu i zyskanie przewagi nad Twoją konkurencją.

Co dalej?

Wybróbuj wideokonferencje VEEDEEO! i sprawdź Twoje wydatki na podróże – to nie jest wyższa matematyka.

Skontaktuj się z nami i wybierz system wideokonferencyjny najbardziej pasujący do Twoich potrzeb


O autorze

Sławomir Czop

Pasjonat IT i telekomunikacji, z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w branży operatorskiej Tier1. Specjalizacja – nowoczesna komunikacja - VoIP i Skype dla firm. Od 2015 w Polsce, gdzie oprócz pasji telekomunikacyjnej kontynuuje motoryzacyjne i kolarskie hobby.

Skomentuj artykuł