RealPresence Trio – nowa wersja firmware – 5.4.4

  • 1

RealPresence Trio – nowa wersja firmware – 5.4.4

Kategoria : Polycom

Facebooktwitterlinkedinmail

 

Wczoraj, 15 listopada 2016 Polycom udostępniło nowy release oprogramowania RealPresence Trio 8800 – 5.4.4 Rev AA.

Oprogramowanie to wprowadza usprawnienia i funkcje od dawna oczekiwane przez użytkowników i administratorów IT. Jedną z głównych wad Trio od strony funkcjonalności była obsługa pojedyńczego strumienia wideo – podczas wideokonferencji widoczny był nasz rozmówca albo my. Release 5.4.4 rev AA wspiera PictureInPicture a w instalacji Skype for Business Gallery View więc ta wada została wyeleminowana.

Usprawnienia, udostępnione w release 5.4.4 rev AA:

  • Interfejs użytkownika zbliżony do S4B. W przypadku ustawienia Base Profile na Lync, intefejs użytkownika zmienia się na zbliżony do wygladu znanego z klienta Skype dla firm. Zwiększa to intuicyjność używania terminala oraz unifikuje wyglad interfejsu ze znanym użytkownikom Skype dla firm.
  • Współpraca ze Skype Room Systems i Surface Hub przez USB. Nowa funkcja – Polycom umożliwiło wykorzystywanie panelu dotykowowego, mikrofony oraz głośników Trio przy podłączeniu przez USB do Skype Room Systems oraz Surface Hub. W tym przypadky przekształcamy Trio w interfejs użytkownika dostepny na biurku.
  • Udoskonalenia funkcji udostepnianie obrazu. Głównym usprawnieniem jest możliwość odbierania prezentacji ekranu w przypadku gdy zdalny użytkownik korzysta z komputera wyposażonego w kilka monitorów oraz dzielenie się ekranem przy pomocy jednego kliknięcia w przypadku gdy podłączymy do Trio komputer z zainstalowanym People+Content poprzez kabel USB.
  • Obsługa wielu strumieni wideo. Oczekiwana funkcjonalność, umożliwia jednoczesną widoczność widoku swojej kamery wraz ze zdalnym rozmówcą na jednym ekranie (PIP). W przypadky gdy Base Profile jest ustawiony na Lync (urządzenie zarejestrowane jest w MS Lync albo MS Skype dla Firm) urządzenie wspiera znane ze Skype dla firm Gallery View.
  • Możliwość konfiguracji układu ekranu. Powiązana z obsługą wielu strumieni wideo – użytkownik ma możliwość ustawienia trybu automatycznego lub wymuszenia trybu PIP oraz Gallery View.
  • Udoskonalenia audio. Nowa, ciekawa funkcja nagrywania strumienia audio na urządzenia USB podłączone do Trio, dodano też wsparcie kodeka Siren7 – ważne w przypadku Skype dla firm.
  • Katalog kontaktów oraz kalendarz. Szereg udoskonaleń zwiększających komfort obsługi wideokonferencji i urządzenia.

Na youtube Jan Zoetemelk z Polycom umieścił krótka prezentację możliwości Trio 8800 Collaboration Kit zainstalowanego w środowisku Skype dla firm.

Oprogramowanie oraz release notes znajdziecie na stronie Polycom: Polycom Trio SW 5.4.4 rev AA.

 


O autorze

Sławomir Czop

Pasjonat IT i telekomunikacji, z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w branży operatorskiej Tier1. Specjalizacja – nowoczesna komunikacja - VoIP i Skype dla firm. Od 2015 w Polsce, gdzie oprócz pasji telekomunikacyjnej kontynuuje motoryzacyjne i kolarskie hobby.

1 komentarz

Polycom Trio 8800 Collaboration Kit – test | netexperts

16 listopada 2016 at 1:52 pm

[…] Update: ograniczenie to zostało wyeleminowane w oprogramowaniu 5.4.4 rev AA – więcej na http://www.netexperts.pl/2016/11/16/realpresence-trio-nowa-wersja-firmware-5-4-4/. […]

Skomentuj artykuł